Adriatic LNG (управляє терміналом з регазифікації, розташованим біля узбережжя Північного Сходу Італії (Венеція) повідомила про обробку 600-го за рахунком танкера для транспортування скрапленого природного газу (СПГ). Танкер Al Jassasiya прибув на термінал з порту Рас-Лаффан (Катар) з партією вантажу з майже 140 тис. куб. м скрапленого природного газу (близько 85 млн куб. м газу).
З нагоди прибуття 600-й партії СПГ на терміналі була проведена церемонія, в якій брали участь екіпаж судна і персонал терміналу, в тому числі менеджер з операцій Фабіан Ерле і капітан судна Георгіо Піссаріс.
З січня по травень 2018 року СПГ термінал Adriatic LNG прийняв 30 СПГ-танкерів, які доставили партії газу, що дозволило передати в національну трубопровідну мережу понад 2,6 млрд куб. м газу. Регазифікаційні потужності терміналу завантажені в середньому на 80% і за цим показником він лідирує серед інших європейських заводів з регазифікації, де за даними GLE цей середній показник становить близько 22%.
Відзначається, що термінал, введений в експлуатацію в жовтні 2009 року, став важливою ланкою в національній системі енергопостачання, що дозволило Італії імпортувати ЗПГ з Катару, Єгипту, Тринідаду і Тобаго, Екваторіальної Гвінеї, Норвегії, Нігерії та США. З обсягом регазифікації в 8 млрд куб. м в рік (що еквівалентно половині потенціалу з імпорту СПГ Італії) термінал є стратегічною інфраструктурою для диверсифікації енергопостачання, забезпечуючи понад 10% споживання газу в країні.
Майже через десять років після початку експлуатації термінал Adriatic LNG грає ключову роль не тільки в забезпеченні енергопостачання Італії, але і в сприянні процесу скорочення викидів вуглекислого газу, завдяки використанню СПГ, як найбільш екологічного виду палива і яким надається особлива роль серед інших джерел в національній енергетичній стратегії (SEN), ухваленої італійськими міністерствами економічного розвитку і навколишнього середовища в кінці 2017 року, говориться в повідомленні оператора терміналу.
Adriatic LNG контролюється спільно компанією EMIGAS («дочка» ExxonMobil) і Qatar Terminal Limited (дочірня структура Qatar Petroleum), за участю італійського газового оператора SNAM.
Джерело: сайт Дмитра Чалого